2013 - Akademia Sarmatia - Bjj, MMA Trójmiasto

Idź do spisu treści

Menu główne:

2013

Archiwum

Promocje na pasy

18 grudnia czterech naszych zawodników zostało promowanych na niebieskie pasy Bjj:
- Marcin Jaworski.
- Rafa
ł Krzysztoforski.
- Filip Szokalski.
- Krzysztof Petke.

Gratulacje!

Panorama Sport i Gripnews o wygranej Marcina


W g
dańskiej Panoramie Sport w TVP 3 został puszczony materiał o zwycięstwie Marcina: fragmenty walki, wypowiedzi Marcina i naszego trenera. Materiał mozna tez obejrzeć w internecie, pod tym linkiem. Polecamy!
O walce Marcina napisał też serwis Gripnews.pl. Artykuł jest dostępny
tutaj. Zapraszamy do lektury.

Zwycięstwo Marcina w zawodowym debiucie na gali w Elblągu!

14 grudnia Marcin Jaworski zawalczył na gali GSW Fighter w Elblagu. Przeciwnikiem Marcina był rosyjski Sambistra Evgeniusz Szewnia z rekordem 3-1. Marcin poza początkiem pierwszej rundy, gdzie na chwile oddał inicjatywę przeciwnikowi, całkowicie zdominował zawodnika z Kaliningradu, przez większość walki kontrolując go zza pleców i w dosiadzie. Wygrana jednogłośną decyzją. Gratulacje!
Marcina w tej walce sponsorowała firma
Rebel. Zapraszamy też do zapoznania sie z relacją na stronie GdanskTown.pl

Kolejne trzy medale

16 października w Mistrzostwach Pomorza Amatorskiego MMA w Pucku wzięli udział Marcin Szrek i Łukasz Piotrowski, obaj zajęli trzecie miejsca. Marcin wygrał trzy walki i jedną przegrał. Łukasz wygrał dwie i jedną przegrał (choć tu byśmy polemizowali ze słusznością werdyktu.
Dzień później w
Mistrzostwach Pomorza Bjj no gi (wg przepisów ADCC) Rafał Krzysztoforski wywalczył srebrny medal.
Wszystkim trzem gratulujemy!

Dwa nowe wywiady z naszym trenerem

W serwisie Kibole.pl ukazały sie ostatnio dwa krótkie wywiady z naszym głównym trenerem, Pawłem Ziółkowskim. Paweł był pytany o doping w MMA, oraz o ocenę minionego miesiaca w polskim MMA, ze szczególnym uwzględnieniem odwołanej gali MMA Attack. Zapraszamy do lektury:
- Wywiad na temat dopingu w MMA.
- Wywiad na temat września 2013 w polskim MMA.

Amatorski Puchar Trójmiasta

W niedzielę 29 września odbył się Amatorski Puchar Trójmiasta MMA, BJJ NoGi, K1-Rules. Wystawilismy kilku młodych zawodników, którzy wszyscy walczyli świetnie. Niestety nie zawsze równie dobra postawa wykazali sie sedziowie.
W amatorskim MMA startowało trzech zawodników. Marcin Sznek i Nikodem Ziemecki stoczyli walki pierwszego kroku. "Szrek" jedną, Nikoś dwie, bo akurat było nie do pary i jemu przypadł taki bonus. Obaj wygrali, "Szrek" wysoko na punkty, Nikoś dwa razy gilotyną.
Łukasz Piotrowski startował w turnieju -73 kg. Było trzech zawodników i zarządzono walke kazdy z kazdym. Pierwszą walkę Łukasz wygrał pewnie na punkty. Druga przegrał w dogrywce. Faktycznie tą dogrywkę przegrał, ale mamy wątpliwości, czy ona powinna w ogóle mieć miejsce. Owszem, na początku przeciwnik poobijał trochę żebra Łukasza z półgardy, ale potem to Łukasz pięknie go rzucił, miał dosiad, zajście za plecy i pracował nad duszeniem. W efekcie otrzymał srebrny medal.
W Bjj no gi rozgrywanym według przepisów ADCC Sebastian Jajus w ładnym stylu wygrał złoto -99 kg, gdzie miał tylko jednego przeciwnika. Krzysztof Pettke w kategorii -77 kgwygrał ładnie pierwszą walkę, w drugiej prowadził i dosłownie w ostatnim momencie dał się przetoczyć, co dało przeciwnikowi przewagę punktową. W tej samej kategorii Sebastian Strzeleck przegrał pierwszą walkę, po wyrównanym pojedynku. Sebastian bił się z seniorami, bo w kategorii juniorów nie było przeciwników i z tej racji w pierwszej turze miał wolny los. Ostatecznie obaj zajęli trzecie miejsca. W kategorii -88 kg Piotr Tofil walczył też jako junior z seniorami i do tego z niedowagą. Trafił od razu do finału, i tutaj nie mamy wątpliwości: danie zwycięstwa przeciwnikowi w sytuacji, gdy Piotr ma  dwa razy dosiad, przejście gardy, jest ewidentną pomyłką sędziowską.
Ogólnie impreza raczej udana z jednym zastrzeżeniem. Koniec września niestety nie okazał się dobrym terminem na imprezę plenerową
, a taka była w tym wypadku. Poziom temperatury, zwłaszcza w późniejszych godzinach nie gwarantował odpowiedniego rozgrzania zawodnika do walki, za to w sytuacji gdy jeden się spóźniał gwarantował szybkie ostygnięcie przed walką. No i paru uczestników przypłaciło udział chorobami.Sukces naszych zawodników na World Police and Fire Games

Od pierwszego do dziesiątego sierpnia w Belfaście odbywały się Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej - World Police and Fire Games. Wzięło w nich udział dwóch naszych zawodników. Obaj wrócili z medalami. Adam Muszyński wywalczył srebrny medal w zapasach w stylu wolnym. Adam wygrał trzy walki i uległ dopiero w finale kategorii -97 kg, samemu ważąc 90. Mariusz Marciniak wystartował w wyciskaniu sztangi, gdzie nie tylko zdobył złoto w kategorii -82,5 kg, ale też ustanowił nowy rekord świata służb mundurowych!
O sukcesie Adama i Mariusza napisał też serwis
GdanskTown.pl

Kolejne medale

11 maja w Gdyni odbył się Puchar Polski Północnej Bjj no gi według przepisów ADCC. Paweł Czechowski zdobył złoty, a Sebastian Jajus srebrny medal. Obaj zawodnicy spotkali się w finale tej samej kategorii wagowej.  
12 maja miał miejsce Puchar Polski Północnej Amatorskiego MMA. Startował tylko jeden nasz zawodnik. Marcin Jaworski zajął pierwsze miejsce. Obok nagranie z pierwszej walki Marcina w turnieju.
Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy!

Nasz trener na okładce "Sztuk Walki"

W Empikach i części pubktów Ruch'u jest już nowy numer magazynu "Sztuki Walki", jedynej w Polsce gazety poświęconej temu zagadnieniu. Znajdziecie w nim min, pierwszą część wywiadu z naszym głównym trenerem, Pawłem Ziółkowskim. Paweł trafił też na okładkę!

Seminarium z Karolem Matuszczakiem

sobotę, 27 kwietnia dwutreningowe (jeden trening w gi, drugi bez) seminarium w naszym klubie poprowadził Karol Matuszczak, "ojciec" polskiego Bjj i MMA i nauczyciel naszego trenera Pawła Ziółkowskiego (jeden z dwóch ludzi w Polsce z większym od niego doświadczeniem). To on sprowadził tę sztuke walki do naszego kraju i w 1998 roku stworzył pierwszy klub. On także wygrał w 2000 roku pierwszą walkę MMA w Polsce. Jest też ponaddto Mistrzem Europy Bjj. Mistrz Karol dysponuje największą wiedzą o Bjj w Polsce.
Z racji długiego weekendu frekwencja była niższa, niż podczas poprzedniego pobytu Karola w listopadzie, ale ci, którzy byli nie żałują. , Karol Matuszczak, nauczyciel naszego głównego trenera Pawła Ziółkowskiego.

Kolejne zawodowe zwycięstwa naszych zawodników

13 i 20 kwietnia nasi zawodnicy walczyli na gali MMA Wieczór Gladiatorów 3 w Świeciu, oraz na gali boksu i MMA Sępóleński Boxing Show w Sępólnie Krajeńskim.
Najpierw w Świeciu Mariusz Marciniak w swoim zawodowym debiucie pokonał doświadczonego Damiana Domachowskiego (3-2) przez mata leao pod koniec pierwszej rundy (na zdjęciu
obok). Informacja o zwycięstwie wraz ze zdjęciami znalazła się min. na serwisie  GdanskTown.pl. Boguś Bagiński na tej samej gali niestety przegrał na punkty z Szymonem Piątkowskim.
Tydzień później Jarek Koszko stoczył dwie walki zawodowe. W jednej pokonał trójkątnym duszeniem rękami Kevina Wiwatowskiego (na zdjęciu poniżej), drugą niestety przegrał z Adrianem Czudzinowiczem. Co ciekawe z braku czwartego zawodnika walczono każdy z każdym i wcześniej Wiwatowski pokonał Czudzinowicza.

Zdęcia z treningów na GdańskTown.pl

Gdański serwis  GdanskTown.pl zamieścił fooreportaż z naszych  przedświątecznych treningów. Można go obejrzeć tutaj.  Autorem zdjęć jest Przemek Grabicki.
Przypominamy też starszy artkuł poświęcony naszemu klubowi.

Wywiad z naszym trenerem

Serwis Gripnews.pl zamieścił wywiad z naszym głównym instruktorem, Pawłem Ziółkowskim. Do poczytania tutaj.

Krzysiek Piechota na okładce "Sztuk Walki"

Ukazał się nowy numer magazynu "Sztuki Walki", a jego okładkę zdobi ujęcie z ostatniej walki naszego zawodnika, Krzyśka Piechoty, na którym bije z dosiadu zawodnika z Białorusi, Mikhaila Buroshkina. Zapraszamy do Empików!

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego