2011 - Akademia Sarmatia - Bjj, MMA Trójmiasto

Idź do spisu treści

Menu główne:

2011

Archiwum

Podsumowanie roku 2011

Czas na podsumowanie tego co w 2011 osiągnął nasz klub.
W MMA nasi zawodnicy stoczyli trzynaście walk zawodowych wygrywając dziesięć, oraz czterdzieści jeden walk amatorskich, z których wygrali trzydzieści osiem.  
Wzięliśmy udział w pięciu turniejach amatorskich (w tym dwóch Mistrzostwach Polski), zdobywając dziewięć złotych, jeden srebrny i jeden brązowy medal:
- 3 złote i 1 brązowy medal na Mistrzostwach Polski, w tym historyczny pierwszy tytuł Mistrzyni Polski MMA dla Kamily Bałandy!
- 3 złote medale na Polskiej Lidze Shooto.
- 2 złote medale na Mistrzostwach Polski Zachodniej.
- 1 złoty i 1 srebrny medal na Mistrzostwach Warmii i Mazur.
Wzieliśmy udział w jednym turnieju sportowego Bjj i jednym Sambo bojowego, w obydwu zdobywając złote medale.
Dwoje naszych trenerów odniosło sukcesy w swoich dyscyplinach bazowych.
Andrzej Wroński:
Złoty medal Mistrzostw Świata Weteranów w Zapasach, styl klasyczny.
Kamila Bałanda:
Zawodowe Mistrzostwo Europy K-1 rules organizacji Unifed Professional Kickboxing Associatin.
Złoty medal Pucharu Świata Kickboxingu, formuła low-kick.
Złoty medal Mistrzostw Polski Kickboxingu, formuła K-1 rules.
Złoty medal Mistrzostw Polski Kickboxingu, formuła low-kick.

Chyba nienajgorzej. ;-)

Mariusz Mistrzem Polski

11 grudnia w Teresinie Mariusz Marciniak po wygraniu czterech walk w amatorskich Mistrzostwach Polski MMA zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski MMA w kategorii -80 kg. Po lewej można obejrzeć najlepsze fragmenty walk Mariusza na Mistrzostwach Polski, po prawej zdjęcie z dekoracji.

Kolejne sukcesy amatorskie

3 grudnia Świbnie na Wyspie Sobieszewskiej odbył się turniej kickboxingu organizowany przez zaprzyjaźniony klub Champion. Przy okazji odbyły się też dwie amatorskie walki MMA. Tylko dwie, gdyż zabrakło więcej chętnych. I tak:
Mateusz Żuk (Akademia Sarmatia Gdańsk) pokonał Pawła Podleckiego (ATW Pruszcz Gdański) na punkty.
Mariusz Marciniak (Akademia Sarmatia Gdańsk) pokonał Oskara Sobańskiego
(ATW Pruszcz Gdański) przez mata leao w drugiej rundzie.
Gratulujemy! Zwłaszcza, że obaj nasi zawodnicy mieli cięższych rywali. Mariusz o prawie 10 kilo.  

Trening z trenerem kadry Białorusi

We wtorek, 15 listopada, trening Muay Thai prowadził gościnnie Alfit Hakow, trener kadry narodowej Białorusi. Dziękujemy!  

Andrzej Wroński mistrzem świata weteranów!

8-9 października 330 zawodników z 30 krajów rywalizowało w Mistrzostwach Świata Weteranów w Zapasach rozegranych w Raciborzu. Wśród nich był nasz trener, Andrzej Wroński, który zdobył złoty medal! Gratulujemy!  


Adam i Boguś wygrywają w Bydgoszczy!

1 października Bogusław Bagiński i Adam Muszyński wzięli udział w zawodowej gali MMA Streetfighters Team Cup Bydgoszcz vs Toruń. Gala była meczem pomędzy drużynami Bydgoszczy (klub Fight Division Combat Club Bydgoszcz) i Torunia (klub No Limits Toruń), a nasi zawodnicy zostali poproszeni o wsparcie torunian: Adam w zastępstwie kontuzjowanego zawodnika, zaś Boguś z powodu braku zawodnika w tej wadze. Obaj nasi zawodnicy wygrali swoje walki, a drużyna Torunia wygrała mecz wynikiem 5-2.  
Adam pokonał przez klucz z dosiadu w pierwszej rundzie Piotra Jerzaka, Boguś na punkty Piotra Szlezera po dwóch rundach. Walka Adama była czterdziestym, a Bogusia czterdziestym pierwszym zawodowym zwycięstwem naszego klubu!!!  
Poniżej cała walka Adama i HL z walki Bogusia.

Kolejny sukces w amatorskim MMA

24 września w Elblągu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Amatorskiego MMA. Nasi zawodnicy wywalczyli dwa medale w kategoriach turniejowych, oraz wygrali dwie pojedyńcze walki pierwszego kroku (dla debiutantów). I tak:  
- Mariusz Marciniak wygrał turniej do 80 kg, gdzie stoczył trzy walki. Pierwszą wygrał balachą, drugą na punkty, trzecią przez mata leao. Otrzymał też puchar dla najlepszego zawodnika turnieju.  
- Tomasz Stoiński zajął drugie miejsce w turnieju do 87 kg. Po wygraniu dwóch walk na punkty w finale uległ zawodnikowi gospodarzy także na punkty.  
- Marcin Jaworski wygrał pojedyńczą walkę pierwszego kroku w kategorii -73 kg.  
- Bartosz Krupa wygrał pojedyńczą walkę pierwszego kroku w kategorii -87 kg.  
Nasz piąty reprezentant niestety przegrał walkę pierwszego kroku.  
Na zdjęciu Mariusz podczas dekoracji (fot. A. Dembińska)
. Po prawej HL z walk Mariusza w turnieju.  

Dwie amatorskie wygrane Mariusza

Po dwuletniej przerwie ponownie zawitaliśmy na młodzieżową ligę, obecnie rozgrywana w Płocku pod nazwą Spartanwear. Reprezentował nas tylko Mariusz Marciniak, ale stoczył on dwie, zamiast zwyczajowej jednej walki z powodu nieparzystej liczby zawodników w kategorii -84 kg.
Obie walki wygrał! W pierwszej pokonał Mateusza Szymańskiego przez balachę w pierwszej rundzie, w drugiej po zaciętej, wyrównanej walce decyzją sedziowską wygrał z Leszkiem Siochem. Obaj przeciwnicy reprezentowali klub GLKS Nadarzyn.
Na zdjęciu po lewej ogłoszenie wyniku pierwszej walki. Walki do obejrzenia:
Mariusz Marciniak vs Mateusz Szymański
Mariusz Marciniak vs Leszek Sioch

Wirtualna Polska z wizytą w naszym klubie

Na serwisie Wirtualna Polska ukazał się dziesięciominutowy film o MMA. Jedna czwarta materiału (do 2:45) została nakręcona w naszym klubie z udziałem naszych zawodników. Film można obejrzeć  tutaj.  

Kolejny tytuł do kolekcji Kamili

10-12 czerwca w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Polski K-1 rules. Tradycyjnie złoty medal zdobyła Kamila Bałanda. Oprócz Kamili złoto dla GKS Champion, którego barwy reprezentuje Kamila w formułach uderzanych, zdobyli Jarosław Daschke, który w finale pokonał (drugi raz zresztą) bardzo utytułowanego Piotra Kobylańskiego i został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, oraz Urszula Sokalska. Agnieszka Drejer musiała zadowolić się srebrem tylko dlatego, że znalazła się w tej samej kategorii co Kamila. Dwa kolejne złote medale zdobyli w rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Polski juniorów w formule low-kick Igor Bzówka i Damian Bonarowski.
Kamili, całemu GKS Champion, oraz ich głownemu trenerowi, Bogdanowi Bliźniakowi składamy serdeczne gratulacje!!!

Złota sobota Sarmatów

4 czerwca w sobotę nasi zawodnicy wzięli udział w dwóch wydarzeniach sportowych.
W Toruniu w Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA zdobyliśmy trzy medale:
Kamila Bałanda wygrała trzy walki i została Mistrzynią Polski w kategorii +60 kg.
Klemens Ewald wygrał cztery walki i został Mistrzem Polski w kategorii -84 kg.
Robert Pakszys wygrał dwie walki i przegrał trzecią zdobywając brązowy medal w kategorii -72 kg.
We Włocławku na gali Pro Fight 6 stoczylismy trzy walki zawodowe wygrywając dwie:
Aleksander Georgas zmusił do odklepaniał Tomasza Głowackiego z Shikon Łódź przez balachę z dosiadu w pierwszej rundzie (2:17).
Bogusław Bagiński znokautował Grzegorza Cieplińskiego (Dragon Sochaczew) uderzeniami w parterze w pierwszej rundzie (2:40).
Marcin Pionke niestety przegrał z Jordanem Błochem (Shikon Łódź) po trzech rundach.
Naszej koleżance i kolegom gratulujemy zwycięstw i dziekujemy za wsparcie sponsorom: Spartanwear i Rebel.
Dodajmy, że turniej kobiet na MP był pierwszym turniejem kobiecym MMA w ogóle w Polsce - do tej pory rozrgrywano tylko pojedyńcze walki, zaś Kamila jest pierwszą Mistrzynią Polski MMA!
Poniżej film z walkami Olka (3:59-6:28) i Bogusia (od 6:29 do końca), oraz finałowa walka Kamili.
Zdjęcia z Pro Fight tutaj.

Kamila zdobywa Puchar Świata!

W rozegranym w dniach 19-22 maj w Szeged na Węgrzech Pucharze Świata w kickboxingu nasza instruktorka uderzeń w stójce, Kamila Bałanda zobyła złoty medal w formule low-kick. Srebny medal zdobył kolega Kamili z jej macierzystego klubu GKS Champion, Jerek Daschke. Obojgu i trenerowi Bogdanowi Bliźniakowi gratulujemy!

W sobotę, 16 kwietnia Aleksander Georgas i Adam Muszyński zadebiutowali w zawodowym MMA. Na gali Wieczór Gladiatorów w Świeciu obydwaj wygrali swoje walki przed czasem w pierwszych rundach. Olek pokonał Krystiana Bartoszyńskiego przez mata leao (na zdjęciu poniżej), zaś Adam, Jakuba Jędzure przez kimurę. Obydwaj przeciwnicy naszych zawodników reprezentowali toruński klub No Limits. Obydwu naszym kolegom gratulujemy i dziękujemy w ich imieniu sponsorom, firmom Rebel i Spartanwear.
Poniżej po lewej zawodnicy z trenerem (fot.Olga Kowalska).  Po prawej film z walki Adama, niestety dość mocno pocięty, ale tylko takie nagranie dostaliśmy.

Adrian trzeci na ADCC  

16 kwietnia Adrian Hoffman wystartował w Mistrzostwach Polski Submission Fighting (ADCC) w Szczecinie w kategorii początkujących. Zajął trzecie miejsce. Gratulujemy!  

Złoty weekend Sarmatów!

W sobotę 2 kwietnia trzej nasi zawodnicy walczyli w Mistrzostwach Polski Zachodniej Amatorskiego MMA w Barlinku. Aleksander Georgas wygrał przed czasem pierwsza walkę (przez balachę). Jednak walcząc z dużą niedowagą (66,5 kg w kategorii -72 kg) wyszedł z walki mocno zmęczony i porozbijany i wycofał się z dalszej rywalizacji. Walczacy w tej samej kategorii Robert Pakszys wygrał dwie walki przed czasem (trójkątne duszenie rękoma i trójkątne duszenie nogami) i trzecią na punkty zdobywając pierwszy złoty medal. Drugi wywalczył w najsilniej obsadzonej kategorii -84 kg Adam Muszyński, który wygrał cztery walki - dwie przed czasem (mata leao i balacha) i dwie na punkty.
Dzień później, w niedzielę nasza trójka wzięła udział w zawodach sportowego Bjj: Gold Team Open Polish Championships w Swarzędzu. Z racji zmęczenia sobotnimi walkami ten start potraktowaliśmy bardziej "lajtowo". Tym niemniej Adam powtórzył sukces z dnia poprzedniego i zdobył trzecie tego weekendu złoto dla naszego klubu. W kategorii -81 kg wygrał trzy walki przed czasem i czwartą na punkty. Olek w kategorii -69 kg wygrał dwie walki przed czasem (obie balachami) i przegrał trzecią, zaś Robert w pierwszej walce był zmuszony uznać wyższość przyszłego zwycięzcy kategorii -75 kg.
Obok Robert w dosiadzie.


Kolejny tytuł Kamili!

W dniach 25-27 marca w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Kickboxingu w formule low-kick. Kamila zdobyła złoto w kategorii - 70 kg. Jest to wyższa kategoria niz zazwyczaj walczy Kamila, ale do 65 kg walczyła jej młodsza koleżanka z macierzystego Championa, Agnieszka Drejer, która wywalczyła srebro. Razem ze złotem Jarka Daschke wśród mężczyzn te trzy medale dały współpracującemu z naszym klubem GKS Champon pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodajmy, że Kamila, oprócz czternastego (piętnastego licząc zawodowy) tytułu Mistrzyni Polski, zdobyła też trofeum dla najlepszej zawodniczki. Gratulujemy Kamili, jej koleżance i koledze z Championa, oraz ich trenerowi Bogdanowi Bliźniakowi.  

Kamila zawodową Mistrzynią Europy!

13 marca podczas gali Victory & Glory w Starogardzie Gdańskim Kamila Bałanda pokonała przez nokaut w pierwszej rundzie Białorusionkę Julię Jarmakowicz w walce o pas zawodowej Mistrzyni Europy K-1 Rules organizacji United Professional Kickboxing Associatin. Gratulacje dla Kamili i jej trenera Bogdana Bliźniaka. Swoją walkę wygrał też drugi podopieczny Bogdana z GKS Champion, Jarek Dasche. Obok cała walka Kamili

3 x złoto na Shooto!

26 luty, kolejna edycja Polskiej Ligi Shooto w Przodkowie. Niestety grypa wykończyła nam wielu chętnych. Zamiast 9 walczyło 5. Mariusz znowu wylądował w wyższej wadze. Tym razem niestety poległ. Jako jedyny walczył w grapplingu, pozostali w MMA. Szymek z Kościerzyny niestety też bez sukcesu. Podstawowy skład, czyli Olek w -65, Adam w -83 i Boguś w -100, skończył z trzema złotymi medalami. Aleksander Georgas miał dwie walki, obie wygrane przed czasem. Adam Muszyński nie zrobił wagi 76 kg i walczył w wyższej, najmniej licznej, gdzie było tylko dwóch zawodników. Wygrał przed czasem. Bogusław Bagiński zrobił wagę 91 kg, ale i tak kategorie połączono z wyższą. Stoczył trzy walki, trzy zwycięstwa. Dziękujemy sponsorowi, firmie Fitmax za napoje energetyczne.
Po prawej Hl z walk naszych zawodników.  

Mariusz wygrywa w Sambo!  

19 lutego w Elblagu odbyły się zawody pierwszego kroku w sambo bojowym organizowane przez tamtejszy klub Fighter. Startowało 31 zawodników z 7 klubów. Głównie juniorzy, co nie pozwoliło na obsadzenie wszystkich kategorii seniorskich. Z naszego klubu stawiło się dwóch zawodników. Niestety Józef "Lancelot" w ogóle nie walczył z braku rywali w wadze powyżej 90 kg (Lancelot w ciuchach miał na wadze 120). Mariusz Marciniak z braku rywali w wadze -85 kg walczył w -90 kg, gdzie było trzech seniorów walczących każdy z każdym. Mariusz wygrał obie walki i zajął pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że poza różnicą w wadze przeciwko Mariuszowi przemawiała też pięciotygodniowa przerwa w treningach spowodowana pobytem w szkole straży pożarnej.
Na te zawody trafiliśmy dzięki zaproszeniu zaprzyjaźnionego klubu kickboxerskiego "Champion", którego zawodnicy także wrócili z medalami.
Na zdjęciu połączone siły Akademi Sarmatia i GKS Champion

Kamila piąta w plebiscycie  

Kamila Bałanda, nasza instruktorka Muay thai zajęła piąte miejsce w w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Sportowca Roku. Jako jedyna reprezentantka sportów nieolimpijskich znalazła sie w pierwszej dziesiątce.  

 

Starsze newsy:
z roku 2010

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego