2010 - Akademia Sarmatia - Bjj, MMA Trójmiasto

Idź do spisu treści

Menu główne:

2010

Archiwum

Biogram naszego trenera

Na stronie gali Pro-Fight ukazała się notka biograficzna naszego głównego trenera, Pawła Ziółkowskiego, sędziego tejże gali. Bezpośredni link tutaj.

Akademia Sarmatia - najlepszy rekord w Polsce wg Sherdoga

Najnowsze zestawienie najpopularniejszego serwisu MMA na świecie - Sherdog.com dotyczące wyników poszczególnych teamów w rywalizacji zawodowej uwzględniło Akademię Sarmatia Gdańsk z najlepszym wynikiem wśród polskich zespołów. Otrzymaliśmy rating 0.85.  
Oczywiscie cała ta statystyka to wyliczanki na papierze, do tego nieuwzględniająca wszystkich walk (tak naprawdę nasz rating jest trochę niższy i wynosi 0.82, choć to i tak wiecej niż innych polskich klubów - przynajmniej wg danych sherdoga). I tak naprawdę to nie ma się czym chwalić, tym niemniej jest to miły szczególik.

Zmiana wśród prowadzących

Po wieloletniej współpracy trener Zdzisław Soczewiński (na zdjęciu) uznał, że z powodu wieku nie czuje się już na siłach, aby prowadzić treningi inne niż mocno rekreacyjne. Trener Soczewiński 1 lutego przyszłego roku skończy 80 lat! W swojej karierze był min. Mistrzem (1955) i Wicemistrzem (1952) Polski, oraz trzykrotnym drużynowym Mistrzem Polski. Szkolił min. Darka Michalczewskiego i Iwonę Guzowką.  Dziękujemy Trenerze za lata nauki!

Kolejne złoto Kamili

h 17-24 października w Azerbejdżanie Mistrostwach Europy w Kickboxingu nasza koleżanka i instruktorka w naszym klubie Kamila Bałanda wywalczyła złoty medal w formule low kick. Kamila w Muay thai i kickboxingu reprezentuje swój macierzysty klub Champion Gdańsk

Nasi w "Sztukach Walki"

W najnowszym numerze magazynu "Sztuki Walki" znalazły się wywiady z Kamilą Bałandą i Krzyśkiem Piechotą.

Wakacyjne sukcesy i porażki

W Oyten pod Bremą 14 sierpnia rozegrano turniej German Ground Fighting BJJ Open. Wystartował w nim przebywający na wakacjach w Holandii nasz kolega klubowy Adam Sitnik, który po wygraniu trzech walk przed czasem przegrał walkę finałową i zajął drugie miejsce w wadze średniej.
20 sierpnia nasza nowa koleżanka, Kamila Bałanda pokonała przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie walki o tytuł zawodowej Mistrzyni Polski w kickboxingu (formuła low kick) Barbarę Sewerynik. Walka miała miejsce na gali Victory and Glory w Janowie. Kamila walczyła w barwach swojego macierzystego klubu kickboxerskiego GKS "Champion".
Niestety nie powiódł się start dwóch naszych kolegów Jarka Koszko i Bogusława Bagińskiego za oceanem. 31 lipca obydwaj wzięli udział w amatorskiej gali USA vs Reszta Świata w Chicago. Pomimo początkowej przewagi (Jarek dwa razy o mało nie wygrał przed czasem - raz skretówką, drugi raz kimurą) obydwaj przegrali swoje walki. Wg kierownika polskiej reprezentacji, Karola Matuszczaka zawiniła zbyt krótka aklimatyzacja, ktora spowodowała słabą kondycję.
Amatorskie nagranie z walki Bogusia mozna zobaczyc tutaj: runda 1,  runda 2, fotogalerię tutaj. Obok dwa zdjęcia z walki Jarka Koszko (w czerwonych spodenkach).

Sukces dawnego nauczyciela naszego trenera

Andrzej Kościelski, który ponad dziesięć lat temu w pierwszym klubie Bjj w Polsce prowadził zajecia ze stylu wolnego zapasów i uczył min. naszego trenera, Pawła Ziółkowskiego zdobył w Mistrzostwach Świata Weteranów w Stylu Wolnym Zapasów w Domdidier w Szwajcari wicemistrzostwo świata!!! Gratulujemy!  
P.S. Uśmiechnij się Andrzej. ;-)  

Krzysiek Piechota dalej niepokonany

18 czerwca, na gali Pro-Fight 5 we Wrocławiu, nasz kolega klubowy Krzysiek Piechota odnotował kolejne zwycięstwo. Pokonał Łukasza Porębskiego z klubu Arrachion MMA Olsztyn. Krzysiek zdominował rywala w każdej płaszczyźnie walki i zasłuzenie wygrał swoją  siódmą zawodową walkę. Wideo z walki poniżej, po prawej. W imieniu Krzyśka chcielibyśmy podziękować jego sponsorowi, firmie Spartanwear - produkującej odzież dla ćwiczących.

Adam złotym medalistą Mistrzosw Polski Amatorskiego MMA

5 czerwca w Toruniu na Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA nasz kolega klubowy Adam Muszyński wygrał trzy walki i wywalczył złoty medal w kategorii wagowej -77 kg.  

Wywiad z Kamilą

W serwisie Fight24.pl ukazał się wywiad z naszą nową koleżanką klubową Kamilą Bałandą. Kamila to zawodniczka i instruktorka klubu kickboxerskiego  GKS Champion, Mistrzyni Świata Muay thai i kickboxingu, dziesięciokrotna Mistrzyni Polski w Muay thai, kickboxingu i boksie. Kamila przygotowuje się u nas do debiutu w formule MMA.
Wywiad

Paweł Mistrzem Polski w longboardzie

W sobotę, 22 maja, w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Polski w longboardzie, czyli długiej deskorolce. Startowało 102 uczestników. Pierwsze miejsce w zjeździe z czasem minuta i trzynaście sekund zdobył jeden z naszych instruktorów Paweł Grządzielski!  

Krzysiek wygrywa w Koszalinie

15 maja na gali z okazji jubileuszu 30 lecia treningów Józefa Warchoła nasz kolega klubowy Krzysiek Piechota pokonał po zaciętej walce w dogrywce Marka Kowalczyka, aktualnego Mistrza Polski ADCC i byłego Mistrza Polski juniorów w kickboxingu z zawodowym rekordem do tej walki 3-1. Starcie to było walką wieczoru na gali. Była to szósta walka i szóste zwycięstwo Krzyśka na zawodowym ringu. Fragmenty walki poniżej, po prawej. Po walce na portalu Fight24.pl ukazał się wywiad z Krzyśkiem.
Wywiad

FILA uhonorowała naszego Trenera

Międzynarodowa Federacja Związków Zapaśniczych (FILA) uhonorowała naszego trenera zapasów, dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego, Andrzeja Wrońskiego miejscem w galerii sław światowych zapasów. Trener Andrzej jest jedynym polskim zapaśnikiem tak wyróżnionym.  

Wewnątrzklubowy turniej MMA

30 kwietnia rozegraliśmy wewnętrzny turniej MMA. Poniżej wyniki:
waga lekka:
1 Aleksander Georgas
2. Marcin Szcześniak
3. Karol Zymkowski
4. Maciej Pańczyk

waga średnia:
1. Adam Muszyński
2. Mariusz Marciniak
3. Dominik Nahalewicz
4. Jarosław Michniewski

waga ciężka:
1. Marcin Pionke
2. Krzysztof Sołtys
3. Krzysztof Piechota
4. Michał Gnitecki 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego